Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

AKTUALNOŚCI

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Prawo Nieruchomości

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Trzecie seminarium "Transpozycja dyrektywy o sprzedaży konsumenckiej"

Zapraszamy na trzecie seminarium poświęcone transpozycji dyrektyw 2019/771 (nowej dyrektywy o sprzedaży konsumenckiej) i 2019/770 (dyrektywy o treściach cyfrowych). Seminarium odbędzie się na platformie MS Teams 26 lutego 2021 r.

Szanowni Państwo,
przedmiotem trzeciego seminarium dotyczącego transpozycji do prawa polskiego dyrektywy 2019/771 o sprzedaży konsumenckiej ma być alternatywny - w stosunku do projektu ustawy przygotowanego przez MS - projekt przepisów wprowadzający zmiany do kodeksu cywilnego, które mają dostosować jego regulację do przepisów tej dyrektywy. Przygotowanie projektu okazało się jednak bardziej czasochłonne niż zakładaliśmy, dlatego seminarium zaplanowane na piątek 19 lutego 2021 r.  zostanie przesunięte o tydzień, tj. na piątek 26 lutego o godz. 10:00. Za zmianę terminu seminarium przepraszamy Państwa i zachęcamy do udziału w seminarium w kolejnym tygodniu. Postaramy się udostępnić Państwu projekt przed terminem seminarium w celu umożliwienia dyskusji nad tym projektem.
Prace nad alternatywnym projektem ustawy implementującej dyrektywę 2019/770 rozpoczną się po przygotowaniu projektu implementującego dyrektywę 2019/771. 

Z wyrazami szacunku

prof. dr hab. Jerzy Pisuliński
kierownik Katedry Prawa Cywilnego UJ 

Pliki do pobrania
pdf
Klauzula RODO